Rok temu ruszyły podyplomowe Food Studies na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Studia łączą w sobie wiedzę teoretyczną i praktyczną, przeznaczone są dla osób zainteresowanych tematyką kulinarną i wiążących swoją karierę zawodową z branżą gastronomiczną, turystyczną, mediami kulinarnymi oraz life stylowymi, a także tych, którzy chcieliby swoje dotychczasowe wykształcenie uzupełnić o wiedzę związaną z kulinariami w różnych aspektach. Dla mnie było to wielkie wyzwanie i szansa na propagowanie wiedzy o kulturze kulinarnej.

Przez cały rok akademicki grupa studentów zgłębiała różne zagadnienia od antropologii jedzenia czy historii kuchni polskiej na kuchniach zagranicznych, marketingu, neurogastronomii, food designie czy dyplomacji kulinarnej skończywszy. Były zajęcia teoretyczne i spotkania z praktykami, wykłady i dyskusje, ale przede wszystkim bardzo miła atmosfera. Czas minął bardzo szybko, ale jestem pewna, że nawiązane podczas niego kontakty przetrwają lata.

Mimo iż był to dopiero pierwszy rok Food Studies już możemy pochwalić się pierwszymi sukcesami studentów. Pani Adrianna Jaworska została stypendystką Le Cordon Bleu International i w październiku 2015 roku będzie poszerzać swoją wiedzę z zakresu food studies podczas prestiżowego kursu Hautes Études du Goût.

Partnerami studiów są: Akademia Kulinarna Whirlpool, Browar Kormoran, LOTTE Wedel, FOOD LAB STUDIO, Food&Wine, Magazyn Kuchnia, Kuchnia+, Nespresso.
Więcej informacji o studiach: http://www.podyplomowe.pl/foodstudies
Rekrutacja trwa do końca października 2015, zajęcia rozpoczynają się w listopadzie.
Food Studies

Udostępnij